Aderma - owies RhealbaA-Derma jest pierwszą marką dermokosmetyczną, której produkty zostały stworzone na bazie wyciągów roślinnych odpowiadających na potrzeby skóry atopowej, bardzo suchej, podrażnionej ale również wrażliwej i delikatnej.

Owies Rhealba®, wyjątkowa roślina, serce produktów A-DERMA, to lata przeprowadzonych badań i doświadczeń.

Wybrany spośród ponad 80 odmian owsa ze względu na swój skład i właściwości, owies Rhealba® stanowi absolutną gwarancję skutecznej i bezpiecznej pielęgnacji nawet najbardziej wrażliwej skóry.

Owies Rhealba®, naturalny składnik o wyjątkowych właściwościach

Już w starożytności owies był stosowany zarówno do ochrony skóry, jak i do jej upiększania. Został również umieszczony w urzędowym spisie leków dopuszczonych we Francji (Farmakopea francuska), przez co od dawna jest obecny w historii dermatologii, potwierdzając swoje wyjątkowe właściwości kojące, łagodzące oraz ochronne. Laboratoria Dermatologiczne A-DERMA, zainspirowane tradycją przodków, wyselekcjonowały biały owies – Rhealba®, ceniony za bogactwo składników w nim zawartych, takich jak lipidy, węglowodany, polifenole oraz składniki mineralne.

W celu wyselekcjonowania owsa Rhealba® Laboratoria Pierre Fabre zastosowały unikalny program: Phytofilière®, który kontroluje wszystkie etapy powstawania produktów A-DERMA. Jego wymogi są niezwykle restrykcyjne: szczegółowa selekcja nasion, wybór gleby nieskażonej zanieczyszczeniem, stosowanie szczegółowych metod kontroli uprawy zboża.

Badania przeprowadzone przez naukowców Laboratoriów Dermatologicznych A-DERMA potwierdziły jego wyjątkowe właściwości farmakologiczne:

* Kojące i zmniejszające podrażnienia
* Regenerujące
* Odżywcze i nawilżające
* Przeciwrodnikowe.

Młode pędy owsa Rhealba® – niesamowite odkrycie

Młody pęd to pęd zbierany po pojawieniu się łodygi, ale jeszcze przed wykształceniem się kłosa. Zaledwie kilkudniowy pęd tylko pozornie wygląda jak źdźbło trawy, w rzeczywistości, kryje w sobie wiele cennych składników.

30 lat badań prowadzonych przez Laboratoria A-Derma doprowadziło do wyjątkowego odkrycia.

W przeciwieństwie do nasiona, które stanowi strukturę stałą, młode pędy znajdują się w fazie rozwoju. Zachodzi w nich szereg zmian, które skupiają wszystkie siły witalne i składniki aktywne zaangażowane w proces ich narodzin.

Największe bogactwo cennych składników młode pędy osiągają po około 10-12 tygodniach życia. W celu pozyskania z rośliny najcenniejszych składników, należy ją bardzo szybko zebrać, najlepiej w ciągu 2 dni, w przeciwnym razie straci przynajmniej 50% swoich wyjątkowych właściwości.

Uprawa perfekcyjna w każdym szczególe

Młode pędy owsa Rhealba® uprawiane są tylko i wyłącznie na terenie gospodarstw ekologicznych, na wyselekcjonowanej glebie, dostosowanej do ich potrzeb (z dala od wszelkich zanieczyszczeń środowiska).

Ziemia przeznaczona na uprawę pędów owsa, jest dobierana w taki sposób, aby poprzez zmiany w niej zachodzące, dostarczała roślinom wszystkich niezbędnych do wzrostu składników, bez potrzeby używania nawozów. W ten sposób, w glebie, w wodzie a potem w roślinach, nie będą obecne żadne szkodliwe związki, takie jak azotany i fosforany, jak również potas, siarka, magnez, molibden, chlor, sód i inne związki chemiczne. Gleba, na której uprawia się owies Rhealba® jest nieskażona pestycydami, nie występują także w niej organizmy zmodyfikowane genetycznie.

Zgodnie z procedurami, gdyby w próbkach gleby znalazły się te związki, zbiory zostałyby całkowicie zniszczone.

EXOMEGA – łagodzi podrażnienia i przywraca komfort skórze atopowej i bardzo suchej

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba objawiająca się suchością, świądem i podrażnieniem skóry.

Jest to schorzenie, które przebiega z okresami zaostrzeń i stanami krótszej bądź dłuższej remisji (poprawy).

Głównym czynnikiem warunkującym AZS jest:

-Zaburzenie reakcji immunologicznej, związane z predyspozycją genetyczną
-Zaburzenie bariery ochronnej naskórka

Skóra atopowa i bardzo sucha

W przebiegu AZS, istotnym elementem leczenia jest odpowiednia pielęgnacja skóry, mająca na celu odbudowę bariery ochronnej naskórka.

Odpowiadając na potrzeby atopowej i bardzo suchej skóry, specjaliści z Laboratoriów Dermatologicznych A-Derma opracowali linię EXOMEGA.

EXOMEGA to unikalne połączenie dwóch składników aktywnych:

-Wyciągu z młodych pędów owsa Rhealba®, który działa immunoregulująco i przeciwzapalnie, likwidując przyczynę powstawania reakcji alergicznej skóry, a dzięki optymalnej koncentracji substancji czynnych i braku białek, charakteryzuje się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem.
-Filaxerine®, opatentowanemu kompleksowi składników czynnych, który odbudowuje barierę ochronną naskórka, uszkodzoną u osób z atopową lub bardzo suchą skórą.

Kosmetyki z linii EXOMEGA przywracają komfort życia chorych z AZS, poprzez redukcję suchości skóry, świądu i podrażnienia.

Przejdź do kosmetyków Aderma »