Za tobą już pierwsze kąpiele słoneczne i relaks nas wodą, ale mimo dłuższego pobytu na świeżym powietrzu zauważasz u siebie problemy ze skórą twarzy? Jeśli linie na czole i nie tylko stały się bardziej widoczne, a cera sprawia wrażenie zmęczonej, to znak, że najprawdopodobniej jest ona po prostu odwodniona.

Lato, a w szczególności długie przebywanie na słońcu, to ryzyko wystawienia się na szkodliwe działanie wolnych rodników. Między innymi z tego powodu tak ważna jest teraz codzienna pielęgnacja anti-aging, której nie zastąpią nawet najlepsze zabiegi odmładzające. Niby oczywistość, ale jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że pierwszym krokiem w zapobieganiu zmarszczkom nie jest przeciwstarzeniowe serum czy inny preparat z witaminami młodości, lecz nawilżanie.

Oddech dla skóry

Bombardowani z każdej strony reklamami kremów przeciwzmarszczkowych przywykliśmy do traktowania typowych produktów anti-aging jako panaceum na wszystko. Tymczasem ten etap pielęgnacji nie zastąpi podstaw, które w zasadzie budują cały rytuał pielęgnacyjny. Nie mówimy tu o oczyszczaniu, ale i o równie ważnym, szczególnie latem, nawilżaniu. Aby przyniosło ono pożądane skutki, skóra powinna być jednak odpowiednio przygotowana na działanie składników aktywnych.

Jak wybrać preparat nawilżający, który skutecznie nawodni naszą skórę? Odpowiedzią na to pytanie może być gama kosmetyków LIERAC HYDRAGENIST, która łączy w sobie dwie funkcje – dotlenia komórki skóry i dostarcza im niezbędnych składników nawilżających. Produkty LIERAC HYDRAGENIST to rewolucja w dziedzinie pielęgnacji, która bazuje na rozwiązaniach stosowanych w zabiegach medycyny estetycznej.

Stosowanie kosmetyków LIERAC HYDRAGENIST inspirowanych infuzją tlenową jest niczym codzienny zabieg dotleniający. Poprzez działanie dotleniające i nawilżające dają one efekt wypełnienia skóry, zarazem opóźniając procesy starzenia. Gama swoją skuteczność zawdzięcza w szczególności odtwarzaniu działania tlenu na skórę, który w sposób naturalny stymuluje komórki do produkcji kolagenu i elastyny oraz wiązania wody w jej wszystkich warstwach.

Kropla młodości

Dlaczego nawilżenie skóry ma tak ogromne znaczenie? Suche skórki to nie jedyne, co może nam dokuczać w wyniku przesuszenia – kiedy skóra jest odwodniona, zmarszczki, a nawet drobne linie, są bardziej widoczne. Łatwiej wtedy zauważyć także pierwsze oznaki starzenia, ponieważ twarz wygląda na bardziej zmęczoną. Co najważniejsze, dotleniona i nawilżona skóra funkcjonuje po prostu lepiej, ot, choćby jest w stanie bronić się przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi, które nad wyraz często powodują wzmożoną produkcję wolnych rodników.

Bez względu na to, czy nie chcesz dopuścić do odwodnienia, czy już zauważyłaś u siebie oznaki przesuszenia skóry, na ratunek przyjdzie gama LABORATOIRES LIERAC PARIS, która obejmuje chociażby dającą błyskawiczny efekt wypełniający maskę LIERAC HYDRAGENIST czy doskonałe serum LIERAC HYDRAGENIST dotleniające o intensywnym długotrwałym działaniu. Wykorzystane w nich składniki działają jak kropla młodości – stawiają czoła i brakowi wody w skórze, i pierwszym zmarszczkom na twarzy.