skóra z przebarwieniamiMorze, plaża, wysokie temperatury… to wszystko niestety już za nami. Godziny spędzone na słońcu dały się we znaki - efekt? Przebarwienia, nierówna struktura skóry, wysuszenie albo nadmierne przetłuszczanie i wysyp przykrych niespodzianek. Dotyczy to również Ciebie? Koniecznie przeczytaj o sposobach walki z tymi niedoskonałościami za pomocą substancji złuszczających.

Przebarwienia

Słońce zostawiło po sobie wspomnienia pod postacią przebarwień? Jest na to rada. Używaj produktów zawierających w składzie kwasy, które złuszczają i poprawiają strukturę skóry i jej koloryt. Należą do nich przede wszystkim kwas glikolowy, mlekowy, ferulowy, glukonowy, cytrynowy.

Gdzie ich szukać? Oczywiście w Vitasferze. Wśród produktów zawierających te związki szczególnie polecamy Clairial Peel get attivo firmy SVR. Rozjaśnia on skórę i przyspiesza działanie innych preparatów.

Dobrym rozwiązaniem będzie również Iwostin Intensywny krem rozjaśniający na przebarwienia. Dostępne są również kosmetyki do stosowania miejscowego na bardziej oporne plamy. Takim preparatem jest na przykład SVR Clairial Creme 10+ Concentre. Również Iwostin posiada w swojej ofercie podobny produkt - Iwostin Aktywny krem punktowy na przebarwienia.

Dla bardziej opornych skór powstały preparaty w formie serum do stosowania na noc jak: Ducray Melascreen serum depigmentujące czy Iwostin Serum na noc redukujące przebarwienia.

 

Odnawianie przez złuszczanie cz.2 - Niedoskonałości »