Jeśli planujesz zabieg złuszczający w gabinecie, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu skóry. Zwykle powinno ono trwać około 2 tygodni, a polega na stosowaniu substancji złuszczającej, najczęściej pod postacią kremu, o znacznie niższym stężeniu.

Przy cerze tłustej z problemem trądzikowym świetnie sprawdzi się Oczyszczający płyn bakteriostatyczny z 2% kwasem migdałowym z firmy Pharmaceris, z kolei do stosowania na noc kremy z tej samej serii z 5 i 10% kwasem migdałowym. Przy głębszych złuszczaniach np. za pomocą TCA (kwas trójchlorooctowy) przygotowanie takie polega jedynie na dogłębnym nawilżaniu. Po zabiegu należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Obszar objęty zabiegiem oczyszczaj delikatnym środkiem przeznaczonym do cery wrażliwej takim jak Physiogel czy Cetaphil. Do nawilżania i regeneracji skóry stosuj kremy ochronne tych samych marek, a w przypadku głębszego złuszczania kremy regeneracyjne - Cicalfate z Avene, Cicaplast Baume B5 z La Roche Posay lub Dermalibour A-Dermy. Pamiętaj również o fotoprotekcji, co ma szczególne znaczenie w czasie wzmożonego nasłonecznienia. Łuszczącej się skóry, ani tym bardziej strupków, nie wolno zdrapywać - grozi to pozostaniem szpecących blizn.

Jeśli chcesz wygładzić powierzchnię skóry bez konieczności wykonywania zabiegów u kosmetyczki, wypróbuj produkty firmy Lierac - peelingi chemiczne Comfort Peel i High Peel. Stopniowo wygładzają one skórę za sprawą kwasu salicylowego i glikolowego.

 

« Odnawianie przez złuszczanie cz.4 - Skóra sucha, witalność, ujędrnianie ciała